Logo jest jednym z elementów identyfikacji wizualnej dla firmy. Dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu tego elementu, firma może stać się rozpoznawalna już poprzez sam symbol lub też znak. Dlatego też tak ważne jest, aby pomyśleć o zaprojektowaniu logo dla swojego biznesu już na początkowym etapie jego prowadzenia. Dzięki temu znak, który wybierzemy od początku będzie mógł kojarzyć się z naszą firmą. Stworzenie logo możemy zlecić firmie, która zajmuje się projektowaniem. Może to być drukarnia lub też firma informatyczna, która zatrudnia grafików komputerowych. Wydaje się jednak, że logo jest na tyle nieskomplikowanym elementem graficznym, że można pokusić się o jego wykonanie samodzielnie. Jakie programy do tworzenia logo wykorzystać i jak zrobić to najszybciej i najtaniej?

Programy, z których możemy skorzystać

Zrób logo samodzielnie! Ale jak? Osoba, która zajmuje się projektowaniem elementów identyfikacji wizualnej zawodowo za pewne wykorzystałaby profesjonalne oprogramowanie, które jednak nie jest darmowe. Do najbardziej polecanych programów należy Adobe Photoshop lub też Ilustrator. Alternatywę stanowi CorelDraw, dostępne są też prostsze programy do obróbki grafiki, które są mniej popularne, ale na potrzeby stworzenia samego logo mogą okazać się wystarczające. Bardziej szczegółową listę programów znajdziesz tu: https://brandbay.pl/blog/program-do-tworzenia-logo/. Pamiętajmy jednak o tym, że jest to oprogramowanie specjalistyczne, które posiada tysiące funkcji i w którym ciężko może być się odnaleźć osobie, która nigdy wcześniej nie miała z nimi styczności. Jest to więc najbardziej profesjonalny sposób tworzenia logo oraz innych grafik, ale zdecydowanie nie najłatwiejszy. W kwestii kosztów, można spróbować skorzystać z takiego oprogramowania na licencji czasowej, gdzie mamy np. miesiąc czasu na testowanie oprogramowania przed ewentualnym zakupem pełnego dostępu.

Prościej natomiast będzie osobom, które już mają podstawy obsługi jednego z tych programów lub też jakiegoś innego, mniej skomplikowanego programu do grafiki. Wówczas można spróbować swoich sił w taki sposób, tym samym mając nieograniczone możliwości zaprojektowania tego, co chcemy.

A może skorzystamy ze specjalnych platform?

Wchodząc do wyszukiwarki szybko zorientujemy się, że w sieci dostępne są portale, które umożliwiają bezpłatne tworzenie logo za pomocą prostych narzędzi dostępnych w ramach tych aplikacji. Dopiero w momencie, kiedy już mamy stworzone logo i chcemy zacząć je wykorzystywać- musimy za nie zapłacić. Korzystanie z takich platform ma kilka zalet, ale ma też swoje ograniczenia. Dużą zaletą jest to, że narzędzia te są proste, a ich funkcje ograniczają się do tego, co najpotrzebniejsze do tego, aby szybko stworzyć takie logo. Konsekwencją tego jest szybki proces projektowania, którego nie zaciemniają niepotrzebne, rozbudowane funkcjonalności graficzne, których pewnie i tak byśmy nie wykorzystali. Ze stworzeniem logo w taki sposób powinien poradzić sobie dosłownie każdy. Jednakże- jest tutaj też pewne ograniczenie. Brak wielu funkcjonalności ogranicza możliwości twórcze, a ilość osób korzystających z takich narzędzi sprawia, że zastosowane rozwiązania są powtarzalne, a wykonywane w ten sposób loga- mocno do siebie podobne.

Jeśli chcesz zlecić stworzenie logo profesjonalistom wejdź na stronę: https://brandbay.pl/uslugi-digital